Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Δεσπόζει το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

03/04/2022 08:50
Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Δεσπόζει το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) στο παιχνίδι που δεσπόζει στο σημερινό πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Στον άλλο αγώνα της ημέρας, το Περιστέρι υποδέχεται την Λάρισα (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24).

Τα χθεσινά αποτελέσματα:
Προμηθέας - Ιωνικός 88-84
Ηρακλής - Άρης 91-86

Η βαθμολογία

  1. Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 33 (17 αγώνες)
  2. Ολυμπιακός 31 (16 αγώνες)
  3. Κολοσσός 28 (18 αγώνες)
  4. Άρης 27 (19 αγώνες)
  5. ΑΕΚ 27 (18 αγώνες)
  6. Προμηθέας Πάτρας 27 (16 αγώνες)
  7. Περιστέρι 25 (17 αγώνες)
  8. Λαύριο 25 (18 αγώνες)
  9. Απόλλωνας Πάτρας 24 (18 αγώνες)
  10. ΠΑΟΚ 23 (16 αγώνες)
  11. Λάρισα 23 (16 αγώνες)
  12. Ιωνικός 23 (18 αγώνες)
  13. Ηρακλής 20* (18 αγώνες)

*Ο Ηρακλής έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 3 βαθμών

Δράση σε όλη την Ελλάδα

Το σημερινό (3/4) πρόγραμμα περιλαμβάνει αγώνες σε όλη την Ελλάδα, αφού υπάρχουν αγώνες για την Β' και την Γ' Εθνική Ανδρών, καθώς και για την Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (22η αγωνιστική)
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Πανελευσινιακός Αποστολίδης Β.-Τηγάνης -Αντωνιάδης (Ζερβούδης)
Ν.Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εθνικός Μηλαπίδης-Χρηστίδης Π.-Βελέντζας (Λιμνιάτης)
Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Έσπερος Καλδίρης-Τζίμης-Σκουλαρίκης (Παπαδόπουλος Στ.)
Ληξουρίου 13.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Λιότσιος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη (Πίγκας)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Τσιμπούρης-Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης (Μαυραντζάς)
Νάξου 13.00 Φανάρια Νάξου-Παπάγου Τσαχάκης-Σκαλτσής-Τεφτίκης (Καραμπίνης)
2ος Όμιλος (22η αγωνιστική)
Αγ. Θωμά 17.00 Δούκας-Πανιώνιος Αναστασίου-Καρακωνσταντόπουλος-Δελαγραμμάτικας (Ορφανός)
1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Άρης Νίκαιας Δημάδης-Φασόλης-Μαυρέλης (Αλετράς)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων Ραχιώτης-Γρίβα-Κοντογιάννης (Τεφτίκης)
Σ. Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΑΟΚ Χανιά Ζακεστίδης-Κοϊμτζόγλου-Μαρίγλη (Παλάτος)
Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Ηλυσιακός Καραβίτης-Σιδέρης-Λεβεντάκος (Κουλούρης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Β. Αργυρούδης-Καλογριάς-Κονταράτος (Τηγάνης)
3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)
Ιωαννίνων 17.00 Ιωάννινα ΣΚ -Ίκαροι Τρ. Λόρτος-Αγραφιώτης Ι.-Τσάνταλη (Τζιμογιάννης)
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων Μαραμής-Παπαθανασίου Κ.-Δέλλας (Βάρνας)
Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Γερακίνης-Πράττος-Αναστασιάδης Β. (Τσιργούλας)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη-Μακρόπουλος (Κανελλόπουλος)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχ.-ΑΓΣ Ιωαννίνων Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Ουσταμπασίδης (Σταμάτης)
Καρδίτσας Παλαιό (κ.θ.) 17.00 Αναγέννηση Κ.-Μελίκη Παζώλης-Γεωργούλης-Μπουγλός Ι. (Τέγα)
4ος Όμιλος (23η αγωνιστική)
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξ.-Μακεδονικός Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Σαλικίδης)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς (Γκουρτζελίδης)
Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός-Τσαρδούλιας (Φωτιάδης)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος Ελευθεριάδης-Τσιαπλής-Λουλουδιάδης (Παπαδόπουλος Ν.)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Βασιλόπουλος-Κολοκυθάς-Καντερές (Αστρεινίδης)
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Ευκαρπία Ευφραιμίδης-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Δραγκίογλου)
Γ' Εθνική Ανδρών:
1ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Δίων Ο Κυπαρισσεύς Κούλης Χ.-Μαρτινάκος (Κοκορδάτος)
Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Διαγόρας Ρόδου Γεράνιος-Κοτσίρης (Ηλιόπουλος)
Αιγίου 14.00 Ήφαιστος Αχιλλέας-Εργοτέλης Ρίζος-Μπαβέλας (Θεοδωρόπουλος)
Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 Αίολος Αγυιάς-Γλαύκος Δαρλαμήτσος-Πλέγας (Παπαδόπουλος Γ.)
Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Σφήκα Αμαλιάδας Χριστοδουλάκης-Χρόνης (Γιαλικάρης)
2ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Τελεθριακός Ροδίτης-Πουλάκης (Φαλούκας)
Διώνης 17.00 Πικέρμι-Πορφύρας Κούλης Κ.-Λαζόγκα (Παππάς)
Χίου 17.00 Βούρειος-Ίκαρος Καλ. Ζιώγας-Παπαδόπουλος Χρ. (Παντέλης)
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Μίλων Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας (Ζώης)
3ος Όμιλος (21η αγωνιστική)
Γ. Γαλανόπουλος 17.00 Ποσειδών Λ.-Ερμιονίδα Μπακετέα-Τσουβάλης (Ελένης)
Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Πεύκη Αυγερινός-Ροδόπουλος (Άκελ)
Παν. Χανιώτη 15.30 Μύκονος-Ελευθερία Μοσχάτου Σπυρόπουλος-Κουλουμπαρίτσης (Κουνάνης)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Νίκη Αμαρουσίου Χρηστίδης Ηλ.-Τζιμινίδης (Κυριόγλου)
4ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Αγριάς 17.00 Αγριά-Σπάρτακος Ιωαννίνων Καρακώστας-Αγραφιώτης Β. (Μηναρετζόπουλος)
Αερογέφυρας 17.00 Αγρίνιο-Σοφάδες Λιαρομμάτης-Τσουρή (Καββαδίας
Ι. Πατάκης Νίκ. 17.00 Νίκαια 2012-Τρίκαλα Δολγύρας-Μπουγλός Π. (Σταμάτης)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αναγέννηση Λαμίας Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Γκουντέλιας)
Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καν.-Αμπελώνας 1986 Καμήτσος-Κωστής (Ιωακειμίδης)
5ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Ανατόλια 17.00 Αναατόλια-Ναύαρχος Βότσης Ηλιόπουλος-Αθανασιάδης Βλ. (Τζιοπάνος Ι.)
Έλλη Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Βέροια Διαμαντής-Βίνης (Παραλικίδης)
Αριδαίας 17.00 Αριδαία-Γαλάζιοι ΚΟΘ Λυγούρας-Αναστασιάδης Π. (Καλότσης)
Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-ΔΕΚΑ Ντόγκας-Χατζηκώστας (Βόντζας)
Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Καστοριά Νέδογλου-Ράπτης (Ντόγκας)
6ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Ξάνθης 17.00 Αρίων Ξ.-Βυζαντινός Ντούρας-Γκαντζουρίδης (ΣΤουπίδης)
Λ. Παπαδόπουλος (κ.θ.) 17.00 Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας Ταρενίδης Στ.-Κατωτικίδης (Γκούμας)
Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Γ. (Τοζακίδης)
Ιωνίας (κ.θ.) 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 02 Μιχέλης Θ.-Μιχέλη Ευ. (Βαφείδης)
Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ασπίς Ξάνθης Κώνης-Κλεπουσνιώτου (Μανιός)
Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Α. Βαρίκας 13.00 Πανιώνιος-Άρις Καλαμάτας Χουγιάζος-Τσάλας (Παυλόπουλος)
Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-Άμιλλα 2000 Καψιώχας-Παπαδόπουλος Α. (Σταματόπουλος)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Αιγέας Χίου Ξυλάς-Τσικριτσάκη (Δραμεσιώτης)
3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Φοίνιξ Πειραιά Βαγγάλης-Παπαγεωργίου Δημ. (Ζαγκλής)
2ος Όμιλος (21η αγωνιστική)
Ζωγράφου 13.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγ. Παρασκευή Περδετζόγλου-Ευφραιμίδης Θ. (Πετράκης Μιχ.)
Υμηττού 13.00 Αμύντας-Πρωτέας Βούλας Κονταράτος-Ανδρεόπουλος (Βαμβακάς)
Μελισσίων 13.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αθηναϊκός Ραπτογιάννης-Σπυρλιδάκης (Κυριόγλου)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας Γαραντζιώτης-Σάλτας (Μπουρνάς)
3ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Πτολεμαϊδας Παπαδόπουλος Γρ.-Γιατρόπουλος (Μηλιάρας)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρ.-Πιερικός Αρχέλαος Αβραμίδου-Δημητρόπουλος (Σταμάτης)
Φρυγανιώτη 13.00 Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου Γκέκας-Λυτροσυγκούνης (Αργυρού)
4ος Όμιλος (21η αγωνιστική)
Ιερισσού 13.00 Ιερισσός-Άρης Θ. Κανελλίδης-Αθανασιάδης Αθ. (Ιωαννίδου)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 13.00 Πανόραμα-Απόλλων Καλαμαριάς Ντόντης-Φίλιος (Λαδόπουλος)
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Πυλαία Ντίγκο-Σταμπουλής (Δραγκίογλου)
Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Πάνθηρες Καβάλας Καρυπίδης-Χάνος (Σιμητόπουλος Ι.)
Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Ηρακλής Ντούρας-Καντζουρίδης (Στουπίδης)

πηγή