Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Η Λάρισα υποδέχεται τον Παναθηναϊκό

06/02/2022 09:10
Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Η Λάρισα υποδέχεται τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός επιστρέφει στις εγχώριες υποχρεώσεις του, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Λάρισα (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) σε εξ αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Οι "πράσινοι" θέλουν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις μετά την βαριά ήττα στην Βαρκελώνη από την Μπαρτσελόνα, ψάχνοντας για την νίκη που θα τους ανεβάσει την ψυχολογία. Σε αυτή τους την προσπάθεια δεν θα έχουν τον Ιωάννη Παπαπέτρου και ενδεχομένως τον Τζέρεμι Έβανς, του οποίου η συμμετοχή θεωρείται αμφίβολη.

Μπάσκετ σε όλη την Ελλάδα

Όλες οι Εθνικές κατηγορίες παίζουν μπάσκετ σήμερα (6/2), αφού υπάρχουν αγώνες από την Α1 Γυναικών και την Α2 Ανδρών έως την Α2 Γυναικών, την Β' Εθνική Ανδρών και την Γ' Εθνική Ανδρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α1 Γυνακών
Λευκάδας 13.00 Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός
Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Ολυμπιακός
Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Α2 Ανδρών
Στ. Καλαϊτζής 15.00 Πανερυθραϊκός-Ψυχικό
Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Εθνικός Μπούκας-Παπαφωτίου-Ναστούλης (Ζερβούδης)
Απ. Κόντος 17.00 ΦΕΑ Νφ/ΝΧ-Έσπερος Ζακεστίδης-Αργυρούδης-Τηγάνης (Αναστασίου)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Ένωση Ιλίου Θεοδωρόπουλος-Αντωνιάδης-Τζίμης (Κυρτάτας)
Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Πεντέλη Νάστος-Aναστόπουλος Αντ.-Μπακετές (Κοκορδάτος)
Κορίνθου 13.00 ΚΑΟ Κορίνθου-ΝΕΟ Ληξουρίου Σκαλτσής-Καρακωνσταντόπουλος-Φασόλης (Πετρόπουλος)
2ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Δούκας Σπυρόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Λεβεντάκος (Λιμνιάτης)
ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Άρης Νίκαιας Μαλαμάς-Αποστολίδης Β.-Χατζημάρκος (Πετράκης Ν.)
Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΟΦΗ Φάκαρος-Δημάδης-Ασλανίδης (Παππάς)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΝΕ Μεγαρίδος Μηλαπίδης-Καραβίτης-Τεφτίκης (Παλάτος)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μανδραϊκός Καλογερόπουλος Φ.-Φραγκούλη-Παπαδόπουλος Χ. (Μωϋσιάδης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανιώνιος Κοϊμτζόγλου-Τσάτσης-Κούλης Χ. (Μπουρνάς)
Στ. Βενέτης (κ.θ.) 19.00 Αιγάλεω-Π.Φάληρο Κωνσταντινόπουλος-Ραχιώτης-Σιδέρης (Διμπινούδης)
3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Λουλουδιάδης-Παπανικολάου Γ.-Σελεβός (Ντόγκας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ιωάννινα ΣΚ Γερακίνης-Παζώλης-Γεωργούλης (Τέγα)
Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Κ.-Ερμής Σχηματαρίου Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούγλος Ι. (Μανάσης)
4ος Όμιλος (15η αγωνιστική)
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Κομοτηνή Παπαγεωργίου-Τζιοπάνος Γ.-Ηλιόπουλος (Στουπίδης)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά Ζαχαρής-Αγραφιώτης Ι.-Τσάνταλη (Γκούμας)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΧΑΝΘ Πράττος-Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Παραλυκίδης
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-ΜΕΝΤ Παπαθανασίου Κ.-Τσαρδούλιας-Κολοκυθάς (Δροσόπουλος)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη-Μαχητές Πειραματικού Ντούρας-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Θωμόπουλος)
Πολυγύρου 19.00 Πολύγυρος-ΑΟ Αρετσούς Καλαμαριάς Ξενικάκης-Ελευθεριάδης-Ζαχαριάδης (Μανιός)
Γ' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Παναχαϊκή Αδαμόπουλος-Μπαράκου (Πολιτόπουλος)
Τρίπολης 14.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Εργοτέλης Κούλης Κ.-Σίμα (Κουκάκης)
Αμαλιάδας 17.00 Σφήκα Αμαλιάδας-Γλαύκος Τσιμπούρης-Τσουβάλης (Γιαλικάρης)
2ος Όμιλος
Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Παπάδος Γέρας Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Τηγάνης)
Διώνης 14.00 Πικέρμι-Τελεθριακός Μαρίγλη-Χαϊνά (Φαλούκας)
Χίου 17.00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Βροντάδου Ροδίτης-Πουλάκης (Παντέλης)
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Πορφύρας Χρηστίδης Π.-Ανδρεόπουλος (Σταματόπουλος)
Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ίκαροι Καλλιθέας Χριστοδουλάκης-Γεράνιος (Ηπιώτης)
3ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
ΒΑΚ 13.00 Πέρα – Μύκονος Λιαρομμάτης-Λιόνας (Βαμβακάς)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-ΚΑΠ Χουγιάζος-Τσάλας (Τρίγκα)
Β’ Πεύκης 12.00 Πεύκη-ΑΕ Δικαίου Κω Τσαϊρίδης-Πετράκης Γεωρ. (Πετράκης Μιχ.)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Τήρων Αγ. Θεοδώρων Γεωργιλάκης-Τσικριτσάκη (Ορφανός)
4ος Όμιλος
Αερογέφυρας 17.00 ΓΕ Αγρινίου-Αγριά Ελ Ανύ-Κωστής (Πίγκας)
Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Σοφάδες Μπουγλός Π.-Αβραμίδου (Χλωρός)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Σπάρτακος Ιωαννίνων Θεοδώρου-Δικταπανίδης (Τσιργούλας)
Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καν.-Τρίκαλα Καρακάσης-Καμήτσος (Τσιγγέλης)
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Αναγέννηση Λαμίας Καρακώστας-Δημητρόπουλος (Κουντέλιας)
5ος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Έλλη Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Ανατόλια Ταρενίδης Στ.-Γιατρόπουλος (Καντίδης)
Αριδαίας 17.00 Αριδαία-Βέροια Καντερές-Διαμαντής (Παπαδόπουλος Θ.)
Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Ναύαρχος Βότσης Ευφραμίδης Στ.-Tαρενίδης Κ. (Πλεξίδας)
Ιβανώφειο 19.00 Γαλάζιοι ΚΟΘ-Αετοί Βέροιας Ντίγκο-Σταμπουλής (Ανδρίτσος)
Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-ΔΕΚΑ Παπαγερίδης-Χατζηκώστας (Βόντζας)
6ος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-Αρίων Ξάνθης Τζιοπάνος Ν.-Κόνης (Τοζακίδης)
Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς-ΚΑΟ Δράμας Συμεωνίδης-Φίλλιος (Παπαδόπουλος Νικ.)
Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων.-Βυζαντινός Αγραφιώτης Βας.-Κανελλίδης (Πολυχρονίδης)
Πολυγύρου 16.00 Γαλάτιστα-Απόλλων Καλαμαριάς Ξενικάκης-Ζαχαριάδης (Μανιός)
Χρ. Χριστοδούλου 15.45 Ασπίς Ξάνθης-Ζέφυρος 02 Ράπτης-Καντζουρίδης (Σαλικίδης)
Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-Πανιώνιος Γαραντζιώτης-Κουλουμπαρίτσης (Αλετράς)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειρ.-Άμιλλα 2000 Κηπώσης-Τσαούση (Δραμεσιώτης)
3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Άρις Καλαμάτας Λαζόγκα-Τσατταλιού (Παπαδόπουλος Στ.)
Άργους 13.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Αιγέας Χίου Σπυρλιδάκης-Σάλτας (Τρίγκα)
Μυτιλήνης 12.00 Θησέας Παναγιούδας-Φοίνιξ Πειραιά Πετράκης Ιωάν.-Μύζικας (Τσεκούρας)
2ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Ζωγράφου 13.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντας Αυγερινός-Περδετζόγλου (Άκελ)
Κω 13.00 Ιπποκράτης-ΚΑΟ Μελισσίων Αγγελής-Νικολάου (Πλατέλλα)
Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Χρόνης-Τζιμινίδης (Ηπιώτης)
Δ. Καλτσάς 13.00 Αθηναϊκός-Τερψιθέα Γλ. Παπαγεωργίου Δημ.-Ραπτογιάννης (Τεφτίκης)
3ος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. Μπούγλος Π.-Αβραμίδου (Χλωρός)
Φρυγανιώτη 16.00 Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος Λυγούρας-Νέδογλου (Φωτιάδης)
Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Απόλλων Πτολεμαϊδας Κλεπουσνιώτου-Ντόντης (Μπαταούλα)
Κατερίνης 14.00 Πιερία-Αργοναύτης Αγρινίου Μιχάλης Θεμ.-Μιχέλη Εμ. (Γιαμούζης)
4ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Ιερισσού 14.00 Ιερισσός 99-Πανόραμα Καραβάς-Αθανασιάδης Αθ. (Ιωαννίδου)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Παναθλητικός Παπαδόπουλος Γρ.-Λυτροσυγκούνης (Κασαπίδης)
Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-Ασπίς Ξ. Ντίγκο-Σταμπουλής (Αργυρού)

πηγή