Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Ο Παναθηναϊκός περιμένει το Περιστέρι και ο Άρης την ΑΕΚ

13/03/2022 09:30
Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Ο Παναθηναϊκός περιμένει το Περιστέρι και ο Άρης την ΑΕΚ

Στην σκιά της αναβολής τριών αγώνων (Απόλλωνας Πάτρας - Λαύριο, Ιωνικός - Κολοσσός και Λάρισα - Προμηθέας), διεξάγονται σήμερα (13/3) δύο αγώνες για την 17η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Στον πρώτο - χρονικά - αγώνα της ημέρας, ο Άρης υποδέχεται την ΑΕΚ (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), σε ένα ματς με τεράστιο ενδιαφέρον και για τους δύο αντιπάλους.

Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας, ο - χτυπημένος από ιώσεις, κορονοϊό και τραυματισμούς - Παναθηναϊκός περιμένει το Περιστέρι (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24).

Υπενθυμίζεται ότι χθες (12/3), ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε εύκολα με 94-65 του Ηρακλή στον μοναδικό αγώνα της ημέρας.

Μπασκετική δράση σε όλη την Ελλάδα

Γεμάτη μπάσκετ η σημερινή ημέρα, αφού περιλαμβάνει αγώνες για όλες τις εθνικές κατηγορίες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Α2 Ανδρών
Υμηττού 15.00 Αμύντας-Τρίτων Θεονάς-Καλογερόπουλος Φ.-Μαρτινάκος (Ντίνος)
Α1 Γυναικών
Μοσχάτου Α 14.00 Ελευθερία Μ.-Εσπερίδες Κ. Ζιώγας-Κονταράτος-Κιουλάφας (Παυλόπουλος)
Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα Καρακάσης-Τσακιράκη-Ασημακάκη (Κανελλόπουλος)
ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ταρενίδης Στ.-Ξέρας-Καρακώστας (Τοζακίδης)
Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (19η αγωνιστική)
Τ. Βογιατζής 13.30 Πανελευσινιακός-Φανάρια Νάξου Φάκαρος-Ασλανίδης-Αγγελής (Παπαδόπουλος Στ.)
Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. Τσολάκος-Ορφανός Ιορδ.-Φασόλης (Άκελ)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82 Κοντίλης-Μαρίγλη-Μαρουδιάς (Ορφανός)
Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παπάγου Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης-Τηγάνης (Μωϋσιάδης)
2ος Όμιλος (19η αγωνιστική)
Αγ. Θωμά 18.00 Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Σιδέρης (Ζαγκλής)
ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Π. Φάληρο Κατραχούρας-Αναστασίου-Χριστοδουλάκης (Μπορμπαντωνάκης)
ΝΕΜ BC Aρένα 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος Τσαχάκης-Ραχιώτης-Λεβεντάκος (Παππάς)
Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας Σκαλτσής-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χ. (Αλετράς)
3ος Όμιλος (19η αγωνιστική)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρ.-Τιτάνες Παλαμά Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούργλος Ι. (Χλωρός)
Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρ.-Αναγέννηση Καρδ. Γερακίνης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Γκαρτζονίκας)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου Παπαφωτίου-Γρίβα-Τεφτίκης (Κοτσίμπος)
ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Ιωάννινα ΣΚ Κοϊμτζόγλου-Παπαγεωργίου-Αγραφιώτης Γρ. (Τσιργούλας)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Τζιμογιάννης)
4ος Όμιλος (20η αγωνιστική)
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης (Γκούμας)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Κομοτηνή Πράττος-Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας (Μανιός)
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά Ξενικάκης-Εκίζογλου-Λάδας (Θωμόπουλος)
Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου Κ.-Τζιοπάνος Γ. (Κασαπίδης)
Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό-ΜΕΝΤ Τσιρτσιμάλης-Δέλλας-Τσάνταλη (Αστρεινίδης)
Ομόνοιας 17.00 Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης (Δραγκιόγλου)
Γ΄Εθνική
1ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 Αίολος Αγυιάς-Καλαμάτα Σκουλαρίκης-Κηπώσης (Θεοδωρόπουλος)
Τρίπολης 18.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Ήφαιστος Αχιλλέας Νάστος-Τσουβάλης (Ηλιόπουλος)
2ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Εσπέρου 14.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Τελεθριακός Κωστής-Τσουρή (Βαμβακάς)
Π. Σαλπέας 15.00 Πορφύρας-ΦΟ Βροντάδου Λάμπος-Λιαρομμάτης (Μπουρνάς)
Γ. Παπασιδέρης 15.00 Κορωπί-Βούρειος ΑΟΛ Χαϊνά-Τσάλας (Τεφτίκης)
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Πικέρμι Χρηστίδης Ηλ.-Μπαράκου (Ελευθεριάδης Γ.)
3ο Όμιλος (18η αγωνιστική)
Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ποσειδών Λουτρακίου Μπιστιντζάνος-Τσατταλιού (Βακαλούδης)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Πέρα Μαυρέλης-Τζιμινίδης (Σταματόπουλος)
Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Ερμιονίδα Γεωργιλάκης-Τσικριτσάκη (Ζερβούδης)
Κω 15.45 ΑΕ Δικαίου Κω-Μύκονος Λαζόγκα-Ραπτογιάννης
4ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας Αγριά Καντερές-Αθανασιάδης Βλ. (Μηναρετζόπουλος)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αγρίνιο Σταμπουλής-Γιατρόπουλος (Γκουντέλιας)
Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια 2012 Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης (Τσιγγέλης)
5ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Ανατόλια Μελανίδης-Τοπαλίδης (Βόντζας)
11ο Δημ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Βέροια Λυγούρας-Αναστασιάδης Π. (Πολυχρονίδης)
Ιβανώφειο 17.00 Γαλάζιοι ΚΟΘ-Ναύαρχος Βότσης Κόνης-Κωνσταντινέλης (Φωτιάδης)
Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Ίκαροι Γιαννιτσιών Δικταπανίδης-Κανελλίδης (Παπαδόπουλος Ι.)
Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Αριδαία Σελεβός-Ντίγκο (Παπαδόπουλος Θ.)
6ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης Ηλιόπουλος-Καραβάς (Σαλικίδης)
Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-ΚΑΟ Δράμας Νέδογλου-Καντζουρίδης (Λαδόπουλος)
Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Σταυρούπολη Πουρσανίδης Κ.-Αναστασιάδης Β. (Παραλυκίδης)
Α2 Γυναικών
1ος Όμλος (14η αγωνιστική)
Μυτιλήνης 12.00 Θησέας Παναγιούδας-Πανιώνιος Παπαγεωργίου Δημ.-Σπυρλιδάκης (Τσεκούρας)
Π. Σαλπέας 12.30 Φοίνικας Π.-Άμιλλα 2000 Αναστασόπουλος-Γαραντζιώτης (Δραμεσιώτης)
Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Άρις Καλαμάτας Καψιώχας-Βαγγάλης (Παντελής)
3ο Α. Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Ηλιούπολη Κούλης Κ.-Αδαμόπουλος (Κουλούρης)
Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Ατρόμητος Πειρ. Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος (Μαυραντζάς)
2ος Όμιλος (18η αγωνιστική)
Ανθούπολης 17.45 ΑΕΚ Περιστερίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ροδόπουλος-Αυστουστόγλου (Παπαδόπουλος Στ.)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω Παπαδόπουλος Ανδρ.-Σάλτας (Πετράκης)
Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Β.-Αγ. Παρασκευή Κουλουμπαρίτσης-Γεωργόπουλος (Τηγάνης)
Μ. Λιούγκας 17.30 Τερψιθέα-Αμύντας Δημουλάς-Αντωνέλου (Τηγάνης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 15.45 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων Πετράκης Ιωάν.-Ευφραιμίδης (Σταματόπουλος)
3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Αγρινίου 14.00 Αργοναύτες Αγρ.-Απόλλων Πτολεμαϊδας Λιόνας-Πλέγας (Πατσαντζόπουλος)
Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Ολύμπια Λάρισας Χάνος-Δημητρόπουλος (Μπαταούλα)
Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Εκπ. Φρυγανιώτη Παπαδόπουλος Γρ.-Λυτροσυγκούνης (Βάτσιος)
4ος Όμιλος (18η αγωνιστική)
Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Ιερισσός 99 Αθανασιάδης Αθ.-Φίλλιος (Μπρίγκος)
Ιβανώφειο 19.00 Ηρακλής-Πανόραμα Κλεπουσνιώτου-Μιχέλη Ε. (Μηλιάρας)

πηγή