Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Ο Παναθηναϊκός περιμένει τον Άρη

30/01/2022 09:10
Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Ο Παναθηναϊκός περιμένει τον Άρη

Ο Παναθηναϊκός περιμένει τον Άρη στο ΟΑΚΑ (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, που ολοκληρώνεται σήμερα (30/1) με τέσσερις αγώνες.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Προμηθέα με το Περιστέρι (17:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Προμηθέας - Περιστέρι (ΕΡΤ3)
Ιωνικός - Απόλλωνας Πάτρας (17:00, ERT SPORTS 2, ERTFLIX)
Λαύριο - ΠΑΟΚ (17:00, ERT SPORTS 3, ERTFLIX)
Παναθηναϊκός - Άρης (20:00, ΕΡΤ3)
Τα χθεσινά (29/1) αποτελέσματα:
Κολοσσός - Λάρισα 93-75
ΑΕΚ - Ολυμπιακός 74-80


*Στον Ηρακλή έχει επιβληθεί αφαίρεση τριών (3) βαθμών
**Στον Κολοσσό έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης ενός (1) βαθμού
***Στον Απόλλωνα Πατρών έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης ενός (1) βαθμού

Μπάσκετ σε όλη την Ελλάδα

Η μπασκετική δράση συνεχίζεται σήμερα (30/1) - έστω και μετ' εμποδίων και εν μέσω αρκετών αναβολών - με αγώνες σε Β' και Γ' Εθνική Ανδρών, καθώς και Α1 και Α2 Γυναικών

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Εθνικός Τσάτσης-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς (Δραμεσιώτης)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Έσπερος Ραχιώτης-Παπαδόπουλος Χ.-Σιδέρης (Ζερβούδης)
Απ. Κόντος 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου Σκαλτσής-Φραγκούλη-Χριστοδουλάκης (Αναστασίου)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πεντέλη Καλδίρης-Καλογερόπουλος Φ.-Αγγελής (Φαλούκας)
Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Αργοναύτης Τρ. Λιότσιος-Ασημακάκη-Κουτσοδήμος (Θεοδοσόπουλος)
Νάξου 14.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΝΕΟ Ληξουρίου Σπυρόπουλος-Τζίμης-Χρηστίδης Ηλ. (Μαύρος)
2ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω Κονταράτος-Τηγάνης-Γεράνιος (Ζερδεβάς)
Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ Xριστινάκης-Σκανδαλάκης-Ξυλάς (Χριστινάκης)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος (Ζαγκλής)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο Παπαφωτίου-Αργυρούδης-Ναστούλης (Ζώης)
3’ Όμιλος (13η αγωνιστική)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρ.-Αίολος Τρ. Πουρσανίδης Κ.-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος (Μηναρετζόπουλος)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αναγέννηση Καρδ. Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης (Βόντζας)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Παζώλης-Γεωργούλης-Μπούλος Π. (Καραδήμας)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Ολυμπιακός Β. Μπακάλης-Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος (Καλότσης)
Λευκάδας 17.00 Δόξας Λευκάδας-Ιωάννινα ΣΚ Καρακάσης-Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη (Μάρκου)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου Κατωτικίδης-Λουλουδιάδης-Παπανικολάου Γ. (Μανάσης)
4ος Όμιλος (14η αγωνιστική)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Λεύκιππος Ξάνθης Ξενικάκης-Μελανίδης-Χατζηχαρίδης (Παραλικίδης)
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου Θεοδώρου-Παπαθανασίου Κ.-Κολοκυθάς (Φωτιάδης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός Ελευθεριάδης Πλ-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Μήτσιου)
Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό-Ευκαρπία Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη (Πολυχρονίδης)
Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριά-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Δέλλας-Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος (Αργυρού)
Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Πολύγυρος Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηκώστας (Τοζακίδης)
Γ' Εθνική Ανδρών
3ος Όμιλος (12η αγωνιστική)
Ν. Πέρκιζας 17.00 ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πέρα Κιουλάφας-Χρόνης (Παπαδόπουλος Στ.)
Παν. Χανιώτη 12.00 Μύκονος-Ερμιονίδα Δημουλάς-Αντωνέλου (Κουνάνης)
Κω 13.00 ΑΕ Δικαίου Κω-Ελευθερία Μοσχάτου Φάκαρος-Ευφραιμίδης (Πλατέλλα)
Α1 Γυναικών
Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας Μαρίγλη-Ασλανίδης-Κατσαπρακάκης (Σταματόπουλος)
Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου Θεονάς-Αποστολίδης Β.-Γρίβα (Κουλούρης)
Α2 Γυναικών
2ος Όμιλος (12η αγωνιστική)
Υμηττού 13.00 Αμύντας-Ιπποκράτης Ελ Ανύ-Κωστής (Βαμβακάς)
ΔΑΠΠΟΣ 14.00 Σαντορίνη-Πρωτέας Βούλας Σπυρλιδάκης-Καψιώχας (Παπαδημητρόπουλος)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αθηναϊκός Ανδρεόπουλος-Κηπώσης (Βακαλούδης)
Μ. Λιούγκας 17.00 Τερψιθέα Γλυφάδας-ΑΕΚ Περιστερίου Τζιμινίδης-Γεωργόπουλος (Αλετρας)
4ος Όμιλος (12η αγωνιστική)
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Άρης Ντίγκο-Σταμπουλής (Δραγκιόγλου)
Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς Κανελλίδης-Μιχέλης Θ. (Βαφείδης)
Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης 2001-Πυλαία Νέδογλου-Καντζουρίδης (Σαλικίδης)
Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Πάνθηρες Καβάλας Τοπαλίδης-Καρυπίδης (Ανδρίτσος)

πηγή