Παναθηναϊκός - Όραιον 1-3: Πρόκριση στα ημιτελικά του Challenge Cup στο "χρυσό" σετ για το τριφύλλι

25/01/2023 19:30

Ο Παναθηναϊκός έκανε την εμφάνιση του στο "χρυσό" σετ του αγώνα με την Όραιον Ντοετινχάιμ και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Challenge Cup παρά την ήττα του με 3-1 καθώς είχε κερδίσει στο πρώτο ματς με 3-0. Οι πράσινοι δεν αποκλείεται να βρουν απέναντι τους τον Ολυμπιακό, κάτι που θα το γνωρίζουν την Πέμπτη.

Οι πράσινοι ήταν κακοί στα τρία πρώτα σετ με τον αντίπαλο τους να επικρατεί και στα τρία αλλά στο "χρυσό" σετ ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε στο κλειστό του Αγίου Θωμά, το μπλοκ του δούλεψε όπως θα έπρεπε και εν τέλει πήρε το σετ και την πρόκριση.

Τα σετ 1-3: 22-25, 23-25, 20-25, 12-15

var agora = document.getElementById("agora-inread"); var pameStoiximaPgs = targettingValues.keywords.includes("pame-stoixima-pgs"); //var mundialPgs = targettingValues.keywords.includes("mundial"); //var apostoliKatarPgs = targettingValues.keywords.includes("apostoli-sto-katar"); var bestTouch = targettingValues.keywords.includes("best-touch-contest"); var mundialFacts = targettingValues.keywords.includes("mundial-facts"); //|| mundialPgs || apostoliKatarPgs if (agora && (pameStoiximaPgs || bestTouch || mundialFacts )){ agora.remove(); }